Гол с ръка отне победата на Барса в Галисия (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Барселона не успя да надвие като гост Селта Виго и завърши 2:2 с галисийците на техния "Балаидос" в мач от 33-ия кръг на Примера Дивисион. Каталунците играха с голяма част от резервите си, но въпреки това на два пъти повеждаха в резултата чрез Усман Дембеле и Пако Алкасер. Домакините обаче изравниха и двата пъти с голове на Джони Кастро и Яго Аспас.

Най-спорният момент в срещата бе при попадението на Аспас в края на мача, тъй като нападателят на Селта игра с ръка, а съдията не отчете това нередно действие и призна гола. Барса остана с човек по-малко още в 73-ата, когато Сержи Роберто "прегърна" устремилия се Аспас и бе изгонен директно, защото бе последен в отбраната.

В 36-ата минута Пако Алкасер изведе Усман Дембеле в чудесна позиция и младият французин изведе "блаугранас" напред. Селта обаче изравни в ключов момент - точно преди края на полувремето чрез Джони Кастро.

През втората част контролът отново бе при каталунците и те ознаменуваха това с попадение за 2:1 в 64-ата, дело на Пако Алкасер. После Роберто бе изгонен и това наклони везните в полза на галисийците, които не спряха да атакуват.

Пробивът им дойде в 82-ата минута, когато с центриране от левия фланг бе намерен Яго Аспас. Тер Щеген изби топката, но тя се удари в ръката на испанеца и влезе в мрежата. Съдиите останаха безмълвни и това оформи крайния резултат.

Равенството на Барса не променя коренно битката за титлата. Тимът на Ернесто Валверде е лидер в шампионата с 83 точки - 12 повече от Атлетико (Мадрид), но и мач повече. Селта е на 8-о място с 44 пункта.