Барселона не допусна изненада срещу Леванте (ВИДЕО)

снимка: FC Barcelona

Барселона оправда очакванията и спечели лесно с 4:1 домакинството си на Леванте, с което се реваншира на феновете си за равенството на гости на Рома (1:1) в Шампионска лига и също така продължи перфектния си старт на първенството в Примера дивисион.

С днешния успех каталунците продължават да бъдат единствени с пълен актив от точки след четири кръга и запазват лидерската си позиция с два пункта аванс пред Реал Мадрид, Виляреал и Селта.

Лионел Меси отбеляза два гола и даде асистенция за първото попадение на Барса, с което увеличи головата си сметка на три попадения и се доближи в класирането на голмайсторите до Кристиано Роналдо (5), пропуснал да се разпише при вчерашния успех на Реал над Гранада с 1:0. Иначе Диего Нолито, спряган за трансфер в Барселона през януари, е с четири гола до момента, а освен Меси, по три попадения имат Карим Бензема, Ариц Адуриц и Седрик Бакумбу.

Меси можеше да запише хеттрик срещу Леванте, но след като вкара първата отсъдена дузпа за каталунците в 61-ата минута, пропусна в 75-ата отново от бялата точка. Преди това той бе дал асистенция в 50-ата за Марк Бартра, който откри резултата на „Камп Ноу“.

В 56-ата се разписа Неймар, след което последваха двете дузпи на Меси, a иначе той за шести път в кариерата си пропилява 11-метров наказателен удар в мач от Ла Лига – никой играч няма повече пропуски от бялата точка за последните 10 сезона, като единствено Алваро Негредо има също толкова грешки.

Все пак, в 90-ата минута Меси отбеляза втория си гол в мача и маркира крайното 4:1.

Барселона за първи път през сезона отбяляза четири гола в един мач, но не можа да спази „традицията“ от последните три срещи с Леванте, когато печелеше с пет вкарани попадения. Иначе отново през първото полувреме каталунците не успяха да отбележат, както неизменно правят от началото на шампионата.