Наполи не пожали слабия Лацио (ВИДЕО)

За първи път от 2007 година насам Наполи спечели двубой от Серия А с разгромното 5:0, и то в считания за дерби мач с Лацио на стадион „Сан Паоло“ в последна среща от четвъртия кръг на Серия А.

Гонсало Игуаин се разписа два пъти във вратата на безпомощните „орли“ и увеличи на 10 головата си сметка срещу този съперник в пет мача. Аржентинският нападател вече има четири попадения от началото на сезона в Калчото и отново ще бъде сериозен претендент за приза „Капоканониере“, както в Италия наричат най-добрия реализатор. Повече голове от Игуаин до момента има само Едер (5 за Сампдория), а Фабио Куаляреал също се е разписвал четири пъти досега с екипа на втория в таблицата Торино.

Наполи едва за първи път от началото на кампанията в Серия А постигна успех и увеличи актива си на 5 точки, но те отреждат на тима незавидното 11-то място. Лацио с 6 е десети, след като отново допусна разгром в гостуване в първенството – предишният път „орлите“ бяха смазани с 4:0 от Киево, а в плейоф за Шампионска лига отстъпиха с 0:3 на Байер (Леверкузен).

Игуаин откри резултата в 13-ата минута, а в 35-ата Алан се възползва от подаване на Лоренцо Инзинье и покачи на 2:0. Самият Инзинье реализира третия гол в мача, преди в 58-ата Игуаин да отбележи второто си попадение. В 79-ата крайното 5:0 бе фиксирано от Маноло Габиадини, който се появи като резерва на мястото именно на аржентинския стрелец.