Ливърпул се изложи у дома срещу Норич (ВИДЕО)

Ливърпул пропусна да зарадва феновете си с победа и се задоволи само с равенство 1:1 като домакин на един от непретенциозните отбори в английската Висша лига – Норич. Срещата от шестия кръг на елита предложи приятен за окото футбол, но мърсисайдци не се възползваха от повечето си положения и не успяха да си тръгнат с всички възможни точки.

Заради равенството 1:1 Ливърпул остана 13-ти в класирането с актив от 8 пункта, като продължава да се затруднява да запише успех – след 0:0 като гост на Арсенал и болезненото поражение 1:3 в дербито с Манчестър Юнайтед последваха ремита с Бордо в Лига Европа и сега с Норич пак във Висшата лига. Домакините са 11-ти също с 8 точки.

Голмайстор за мърсисайдци стана Дани Ингс, а точен за „канарчетата” бе шотландският национал Ръсел Мартин. И двете попадения бяха реализирани през второто полувреме. Домакините можеха да се поздравят и с успеха, но Филипе Коутиньо, който сам срещу вратаря не сполучи.

Резултатът бе открит от Дани Ингс в началото на второто полувреме. Той влезе в игра след почивката и при първата си ситуация отбеляза. Гостите не успяха да изнесат добре топката, Алберто Морено изведе много добре Ингс, овладя на гърди и отправи плътен удар по земя.

Отговорът на Норич не закъсня. В 61-ата минута Ръсел Мартин изравни, след като Симон Миньоле не успя да боксира достатъчно силно топката, която бе центрирана от корнер. Шотландецът овладя на гърди и с техничен удар се разписа. Той стана най-резултатният защитник от началото на сезона във Висшата лига – три гола до този момент.

В 78-ата минута Коутиньо пропусна златна възможност да вкара. Той напредна уверено в половината на Норич и излезе очи в очи с Джон Руди, но английският национал запази самообладание и спаси.