Арсенал се разигра и свали на земята Лестър

снимка: БТА/XINHUA

Арсенал изигра най-силния си мач от началото на сезона и разпиля Лестър с 4:1 в изключително красив и приятен за окото двубой от седмия кръг на английската Висша лига. Домакините се постараха да допринесат за зрелището, защото предложиха атрактивен начин на игра и поведоха в резултата, но попаднаха в капана на собствената си тактика и бяха разнищени от звездите на Арсен Венгер.

Джейми Варди отбеляза петия си гол от началото на сезона и откри резултата в 13-ата минута, след като вече домакините бяха уцелили гредата. В 18-ата Тио Уолкот завърши отлична контраатака с изравнително попадение, а секунди по-рано Лестър отново бе спрян от напречната греда.

Алексис Санчес записа великолепен хеттрик в 33-ата, 57-ата и 81-ата минута, за да осигури успеха на Арсенал, като особено третото му попадение бе изключително красиво с удар от около 20 метра.

Лестър не спря да атакува до самия край, въпреки че очевидно нямаше как дори да спечели точка от срещата – в крайна сметка натискът им доведе до второ попадение на Варди в 89-ата минута, независимо от неимоверните усилия на Петър Чех да опази вратата си.

Резервата Оливие Жиру също имаше време да се разпише в третата минута на добавеното време след асистенция на Начо Монреал, с което крайният резултат бе оформен – 2:5.

Арсенал събра 13 точки и изпревари съперника си в класирането, който остава с 12 пункта и вече е на шеста позиция. „Артилеристите“ са трети с две точки по-малко от Манчестър Сити, който по-рано днес бе размазан от Тотнъм с 4:1.