Левандовски „само“ с 2 гола за 10 минути (ВИДЕО)

Полската голова машина на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски този път вкара „само“ два гола за десет минути и помогна на шампионите да спечелят с 3:0 гостуването си на Майнц в мач от седмия кръг на германската Бундеслига.

В 21-ата минута Томас Мюлер пропусна да увеличи головата си сметка (засега 6 попадения) от дузпа, но това не попречи на баварците да стигнат до убедителен успех. В 51-ата минута Левандовски получи изгодно подаване от Кингсли Коман и за първи път записа името си сред голмайсторите – полякът направи същото и в предишния двубой срещу Волфсбург, когато влезе в историята с 5 гола за 10 минути.

Този път Левандовски вкара „само“ два гола за толкова време, като бе изведен от Артуро Видал сам срещу вратаря и го преодоля елегантно, за да се разпише на празна врата. Последното попадение бе дело на Коман, който засече центриране отляво на Дъглас Коста и оформи крайното 0:3.

Байерн продължава да бъде единственият отбор с пълен актив от точки след изиграването на седем кръга. Майнц с 9 точки е 10-ти. Баварците имат аванс от два пункта пред Борусия (Дортмунд) преди началото на днешната порция мачове - „жълто-черните“ утре домакинстват на Дармщад.