Суарес донесе икономична победа на Барса (ВИДЕО)

Шампионът на Испания Барселона постигна икономичен успех с 2:1 при домакинството си на Лас Палмас, благодарение на два гола на Луис Суарес. Каталунците определено не впечатлиха с продукцията си и дори в последните минути трябваше да се притесняват да не би новакът да поднесе сензация.

Лионел Меси обаче получи контузия рано-рано в срещата и бе заменен в десетата минута, а след това и откаран в болница за преглед. В 66-ата минута пък Неймар пропусна дузпа и не можа да внесе допълнително спокойствие в редиците на домакините.

Благодарение на тази победа Барселона събра 15 точки от 6 мача и дори се завърна начело в класирането, но само защото останалите срещи още не бяха изиграни.

Каталунците изпитваха проблеми в първите 20-ина минута да пробият защитата на гостите, но в 25-ата минута с центриране отдясно на Сержи Роберто топката бе засечена от Луис Суарес във вратата за 1:0. Настроението на феновете обаче бе помрачено в 10-ата минута от принудителната смяна на Лионел Меси с Мунир ел Хадади. Той бе спънат от Антолин Алкарас и изкара известно време на терена, преди да реши заедно с Луис Енрике да се стигне до ротацията в състава.

В последствие стана ясно, че моментално след смяната Бълхата е бил закаран в болницата, за да му бъде направен скенер на коляното. В социалните мрежи пък се прокрадна предположението, че Меси ще отсъства около 3 седмици, но информацията не е потвърдена.

В 41-ата минута Лас Палмас можеше да изравни след отлична атака и опасен удар на Джонатан Виейра, но кълбото мина над горната греда под плонжа на Тер Щеген. В 58-ата минута идеята на домакините за икономична победа се реализира, защото след подаване по земя на Мунир ел Хадади Луис Суарес с безпощаден изстрел направи резултата 2:0.