Лукойл Академик се справи с Рилски спортист

снимка: lukoilacademic.bg

Тери Смит отбеляза 28 точки при победата на Лукойл Академик с 86:76 (29:26, 17:22, 23:14, 17:14) срещу Рилски спортист в мач от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Смит беше подкрепен от пейката от Бруно Шундов, който изигра поредния си много добър мач, завършвайки на границата на "дабъл-дабъл" при 23 точки и девет спечелени борби.

Други 21 точки добави Морис Къри, а Лукойл Академик очаквано доминираше в по-голямата част от срещата и остана непобеден до момента в НБЛ.

Вицешампионите водят с четири точки пред Левски, който ще играе на 30 декември, вторник, от 18 часа срещу Ямбол.

Лукойл започна лошо мача, а продължителна серия на домакините от Самоков остави "студентите" с пасив от две точки на полувремето.

Това обаче не притесни вицешампионите и те бързо обърнаха резултата, като в основата на победата бяха Смит, Къри и перфектната игра в защита на Шундов.

Рилски спортист, за който Жарко Ракочевич записа "дабъл-дабъл" при 16 точки и десет спечелени борби, е на пето място в генералното класиране на НБЛ.