Сан Антонио подчини Хюстън (ВИДЕО)

Шампионът Сан Антонио победи гостуващия Хюстън със 110:106 точки в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. За Спърс това е първа победа в последните им три мача.

Дани Грийн реализира 24 точки за домакините, Тим Дънкан добави 16 точки, а Ману Джинобили се отчете с 15 точки. Грийн вкара четири поредни наказателни удара в последните 22.3 секунди, за да донесе победата на Сан Антонио. Спърс играха без контузените Кауи Ленърд и Тони Паркър.

За Хюстън Джеймс Хардън записа 28 точки, а Дуайт Хауърд направи "дабъл-дабъл" - 24 точки и 17 борби. Кори Брюър вкара 25 точки.

Далас победи Оклахома Сити със 112:107 точки, а германската звезда на домакините Дирк Новицки записа рекорд за сезона от 30 точки. Чандлър Парсънс добави 26 точки за победителите.

4129089

Отборът на Далас изоставаше със 7 точки преди началото на последната част и играха без центъра Тасън Чандлър. От състава на гостите отсъстваше Кевин Дюрант, който е с травма на глезена. Серж Ибака беше най-полезен за Оклахома Сити с 26 точки.

Уесли Матюс завърши с 28 точки, включително шест тройки, при победата на Портлънд над Ню Йорк Никс със 101:79 точки. Никола Батум добави 17 точки, от които пет тройки. Това беше осма поредна загуба за тима на Ню Йорк Никс.

4129086

Кармело Антъни напусна играта през второто полувреме заради контузия на лявото коляно. Кол Олдрич се отличи с 12 точки и рекордните в кариерата си 19 борби за Никс.

Отборът на Детройт направи серия от 18:0 през втората част, а Брендън Дженингс завърши с 25 точки при победата на Детройт със 103:80 точки като гост на Кливлънд. Андре Дрюмънд се отличи с 16 точки и 17 борби за победителите.

Тимът на Детройт отбеляза 17 тройки от 31 опита. За Кливлънд Кевин Лав приключи с 20 точки и 10 борби, а Леброн Джеймс добави 17 точки, 10 борби и 7 асистенции. Гардът на домакините Кари Ървинг пропусна втори пореден мач заради травма на лявото коляно.

4129083

Торонто победи Денвър със 116:102 точки след 30 точки и 11 асистенции на Кайл Лоури. Лос Анджелис Лейкърс загуби от Финикс със 107:116 точки. За "слънцата" това беше шеста поредна победа. Горан Драгич завърши с 24 точки, а Ерик Бледсоу добави 22 точки за победителите.

За "езерняците" поражението е трето поредно. Не бе успяха да го избегнат, въпреки че в състава се завърна Кобе Брайънт. Той приключи с 10 точки, 8 борби и 7 асистенции за 32 минути. Резервата Ник Йънг реализира 21 точки за Лейкърс.