Звездният Монако най-накрая взе победа срещу професионалисти

Амбициозният проект на милиардера Риболовлев Монако най-накрая постигна победа в предсезонната си подготовка, след като шампиона в Лига 2 стигна до лесно 3:0 над английския Лестър, и то на "Кинг Пауър".

До момента Фалкао и компания записаха две безлични представления, загубени от немские Фортуна и Аугсбург, но в крайна сметка днес стигна до успеха. В първата си контрола Монако стигна до победа, но тя беше срещу аматьорския тим с резултат 11:0.

Срещата беше изцяло диктувана от възпитаниците на Клаудио Раниери, а първото попадение падна само 6 минути след началото на мача, след като Моутиньо центрира отлично в наказателното поле, а Курзава реализира с глава.

До края на полувремето "монегаските" изпуснаха още няколко положения, а в 38' Фалкао остана сам срещу вратаря при центриране към далечната греда и нямаше проблеми да направи 2:0.

След това Монако намали темпото и до края падна само един гол, дело на Марсел Тисеран, който се отскубна сам срещу вратаря на "лисиците".

След по-малко от седмица ще бъде и първият сериозен тест на Монако, който ще се изправи срещу Тотнъм преди да открие кампанията си във френския елит срещу Бордо като гост.