Преживяващият доста тежък период тим на Барселона си изкара насъбрания яд през последните седмици върху Волеренга, след като каталунците разбиха със 7:0 норвежкия гранд.

Победата дойде много лесно, като всичко интересно се случи до 55', когато резултатът беше 6:0, а в последните минути бе фиксиран и крайният резултат. Това е и първа победа в подготовката на Барселона, след като шампионът на Испания отложи контролата срещу Легия, а след това загуби с 2:0 от Байерн.

Новият наставник на тима Херардо Мартино изгледа срещата от трибуните, докато Жорди Роура все още изпълнява функциите му като старши треньор. Съставът беше същият, който той изполва и срещу Байерн с Роберто, Сонг и Дос Сантош в средата на терена.

Гостите откриха в самото начало, след като Меси показа техника и страхотен поглед, извеждайки Алексис на отлична позиция. От своя страна чилиецът финтира защитник и прати топката покрай вратаря - 1:0. По-малко от две минути по-късно нова асистенция на Меси помогна и на Тейо да реализира - 2:0.

Аржентинският маг увенча отличния си старт и с гол в 13', а малко по-късно уцели и гредата. При двата удара асистент бе Роберто, който се очаква да замени Тиаго в Барселона. В следващите минути Барса продължи да изпуска.

Чак до 41' резултатът остана 3:0, но Дос Сантош отпуши каталунците и почивката дойде при 4:0 за гостите. След нея на пейката седна Меси, който получи почивка.

След подновяването на играта резервата Донгоу направи 5:0, а малко след това Алексис записа поредна асистенция в мача, оставяйки на Донгоу да вкара и втори гол за своя тим. Крайното 7:0 беше оформено от Жоан Рамон, който навърза няколко защитници и отбеляза хладнокръвно.