Зрелищно реми и много драма между Арсенал и Манчестър Сити

Футболът в Премиър лийг се завърна с пълна сила, след като в първия двубой от 4-ия кръг Арсенал и Манчестър Сити изиграха феноменален двубой, завършил с 2:2, а двата отбора удариха общо 3 пъти гредите на двете врати.

Първите 20 минути принадлежаха на Арсенал, но Уелбек удари греда, а в 29' домакините бяха шокирани от отлична контраатака. Навас пробяга сериозни метри по дясното крило и поднесе топката за Агуеро, който с премерен удар даде аванс на шампионите.

През втората част „артилеристите“ изглеждаха обезверени, но в 63' двубоят промени своя ход след страхотна контраатака и чудесен гол на Уилшър. Само 10 минути по-късно той насочи топката за Санчес, който от воле даде аванс на домакините.

7 минути преди края обаче защитата на Арсенал допусна фатална грешка, като Демикелис беше оставен непокрит в наказателното поле, а защитникът със силен удар с глава донесе точката на шампионите, които удариха и греда в края.

Това беше пореден гол, който лондончани допускат с глава през настоящия сезон, като единствено попадението на Агуеро е отбелязано с крак. Отборът продължава без загуба в първенството, но записа 3-о поредно равенство.

Дани Уелбек записа своя дебют за Арсенал, като в началото на двубоя удари греда. През втората част той получи контузия, но въпреки това доигра срещата. Франк Лампард също записа дебют, но записа само 45 минути на терена и беше сменен на почивката.

Най-ужасяващият момент в мача дойде малко преди втория гол на Сити, когато Дебюши получи тежка контузия в глезена и беше изнесен на носилка под овациите на феновете на „Емиратс“.

Благодарение на точката Манчестър Сити събра 7 пункта и е на 2 точки зад Челси, но лондончани са с мач по-малко. Арсенал е с 6 точки, временно на 5-а позиция.

4113223

Първо полувреме

Срещата почна динамично, като "гражданите" опитаха да задържат контрол върху топката, но високата преса на лондончани им помогна и след няколко грешки на гостите се стигна до опасни центрирания, но след тях не поседва опасен удар.

В 7' дойде и първото положение пред Джо Харт. Той първо се намеси при удар на Алексис, а след това центриране на Йозил едва не остави чилийския нападател сам срещу английския национал, но вратарят действа добре, излезе напред и успя да избие. Сити отговори с атака на Агуеро, който мина през няколко играчи, но не успя да насочи топката към Навас.

В 12' пък дойде и най-чистото положение до момента, когато Уелбек беше изведен сам срещу Харт и английският национал едва не отбеляза дебютния си гол, след като прехвърли вратаря, но топката срещна гредата - малшанс и все още 0:0.

4113221

"Артилеристите" обаче свалиха темпото в нападение и позволиха на "гражданите" да бъдат по-активни в нападение. Това можеше да доведе до гол в 25', когато с прекрасно двойно подаване Милнър беше останал сам срещу Счесни, но стреля в аут.

Това нямаше значение в 28', когато Навас догони наглед изгубена топка край тъчлинията и напредна към наказателното поле на Арсенал. Той пусна прецизен пас за Агуеро, който безпроблем надбяга защитниците около него и пусна топката покрай Счесни - 0:1. Само няколко минути по-късно Навас пусна невероятен пас за Сабалета, който от аутлинията в пеналта намери Силва, но Счесни успя да спаси.

4113220

До края на полувремето положения пред двете врати намаляха, докато Арсенал поднови натиска си в опит да изравни преди почивката. Добра възможност се откри в 45' пред Санчес след центриране на Йозил, но чилиецът не успя да нанесе категоричен удар - 0:1 на полувремето.

Второ полувреме

Мануел Пелегрини направи една промяна, като неубедителният Франк Лампард беше заменен от Самир Насри, а Милнър се върна пред защитата, за да партнира на Фернандиньо. в състава на Арсенал промени нямаше.

4113212

Смяната помогна на "гражданите" да установят по-добър контрол върху топката, докато в предни позиции Арсенал страдаше от липса на идеи. Все пак Санчес и Уелбек комбинираха добре в самото начало, но нападателят не успя да нанесе добър удар. В 59' пък Клиши отне от Йозил и след двойно подаване с Агуеро излезе сам срещу Счесни, но прехвърлящият му удар излезе в аут.

Арсенал не играеше добре, но в 63' възпитаниците на Арсен Венгер изригнаха с прекрасна атака. След отнета топка в центъра на терена Рамзи проби и комбинира със Санчес. той остана срещу Демикелис и пусна отдясно за Уилшър, който напредна и от малък ъгъл успя с техничен удар да преодолее Харт - 1:1.

Това вдъхна нови сили на Арсенал и само 10 минути по-късно Алексис Санчес беше в прегръдките на своите съотборници. След центриране на Рамзи Компания успя да избие, но топката кацна на главата на Уилшър. Той насочи коженото кълбо отново в наказателното поле, където Санчес от воле и без подготовка препарира Харт - 2:1 и феноменален гол на чилиеца.

4113226

Сити нямаха особени положения, но в 83' се стигна до корнер и голямата слабост на Арсенал през сезона - статичните положения, се прояви отново. Косчелни изпусна Демикелис, който с хубав удар с глава не остави шансове на Счесни, който успя да играе топката, но не и да спаси - 2:2.

В края на мача гостите можеха да стигнат до пълен обрат, но резервата Коларов удари греда, с в добавените 6 минути на срещата страничният стълб спаси Косчелни от куриозен автогол. В 94' Счесни спаси и удар на Силва, а при добавката Насри вкара, но голът му беше отменен заради засада.