Александър Тонев с победен дебют за Селтик

снимка: celticfc.net

Българският национал Александър Тонев направи официалния си дебют с екипа на Селтик в днешния мач с Абърдийн от 6-ия кръг на шотландската Висша лига.

"Детелините" се поздравиха с домакински успех с 2:1, а мениджърът Рони Дейла пусна Тонев в титулярния състав.

24-годишният футболист оперираше на крилото, като се отличи с няколко много опасни пробива. Александър Тонев остана на терена до 71-ата минута, когато бе заменен от Нир Битон.

Селтик откри резултата чрез Джейсън Денайър още в 7-ата минута на срещата, а Крис Кимънс удвои преднината на домакините в самото начало на втората част (46’).

Почетното попадение за Абърдийн бе дело на Дейвид Гудуил в 60-ата минута.

След тази победа Селтик събра актив от 10 точки, с които се изкачи на 4-то място във временното класиране, а Абърдийн заема 8-ма позиция с 6 точки.