Зловеща статистика стряска "Герена"

снимка: БГНЕС

В Левски всичко може и да е спокойно, както твърди спортният директор Георги Иванов, но сухата статистика от сезона на сините до момента е стряскаща. Ето и няколко факта от нея, издадени от "Тема спорт":

За втори път през сезона Левски не успя да победи последния в класирането като домакин. През есента сините направиха 0:0 с Пирин Благоевград на „Герена", като тогава гостите дори пропуснаха дузпа.

* За шести път през сезона Левски не отбеляза гол (за втори път като домакин), а срещу Монтана тимът запази за 13-и път мрежата си суха.

* След анулирането на резултатите на Литекс, в 20 мача Левски е вкарал 18 гола, тоест - бележи средно по 0.9 гола на мач. Това е най-лошият показател на отбора в историята на А група и ако продължават така, сините ще подобрят антирекорда си от Сезон 1952 година. Тогава в 22 шампионатни срещи отборът отбелязва 22 попадения -средно по едно мач.

* В 9 домакинства Левски е отбелязал 10 гола - средно по 1,11 на мач! В 11 двубоя като гост възпитаниците на Стойчо Стоев са били точни само 8 пъти - средно по 0,72 гола на мач.

* От 20 мача в А група Левски е спечелил едва половината (10), една четвърт (5) е загубил и една четвърт (5) е завършил наравно.

* До момента през сезона Левски е ползвал 7 нападатели на върха на атаката (без да броим направилия дебют срещу Монтана Станислав Иванов). Активът на всички, взети заедно, е един гол!