Злато за ансамбъла в първия турнир от сериите Гран при

Световните шампионки от ансамбъла на България по художествена гимнастика спечелиха златния медал в многобоя при жените в първия турнир за годината от сериите Гран при в руската столица Москва. Възпитаничките на Ина Ананиева са в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова.

Световните шампионки изиграха без грешка новите си съчетания, които са с пет ленти и с три чифта бухалки/два обръча, и започнаха до страхотен начин новия сезон. Българките, който са световни шампионки от Измир 2014, получиха оценка от 17.400 точки за съчетанието си с пет ленти, за бухалки и обръчи - 17.250 точки и събраха сбор от 34.650 точки.

На второ място останаха домакините от Русия, които направиха грешка в изпълнението с бухалки и обръчи. Русия е със сбор от 34.600 точки, след 17.800 точки на ленти и 16.800 точки на бухалки и обръчи. На третата позиция е ансамбълът на Израел с общ сбор 33.700 точки. В надпреварата днес взеха участие общо шест ансамбъла.

В класирането следват Финландия, Узбекистан и Япония. В неделя са финалите при ансамблите жени, ансамбъл девойки и жени индивидуално. Финалите в многобоя при жените и девойките, където ще участват съответно Мария Матева и Йоана Николова са утре.

При девойките ансамбълът на България завърши на четвърто място в многобоя със сбор от 28.350 точки. Грациите получиха оценки 14.700 точки и 13.650 точки за двете си изпълнения на съчетанието с пет топки. Победител е Русия с 30.950 точки, следван от Израел с 29.900 точки и Германия с 29.250 точки.

Състезанието продължава днес с квалификациите в многобоя при жените от 13.30 до 20.00 часа българско време. В тя ще стартира Мария Матева, а общо 42 гимнастички са в стартовия списък. Българката е в третия поток, който започва в 17.40 часа, посочва БТА.