"Златният" Лудогорец започна с класика във Варна

Спечелилият "златен" требъл още в първата си година във Виктория ФП Лудогорец започна успешно защитата на своята титла, след като победи с класическото 0:3 при гостуването си на Черно море във Варна.

През първите 55 минути играта беше изравнена, като преобладаваха нарушенията. Тогава обаче Ермес Паломино получи спорен втори жълт картон и домакините трябваше да доиграят срещата с 10 човека.

Това помогна на шампионите, които още в 61-ата минута откриха резултата след гол с глава на Александър Барт. Добрата игра на гостите продължи, а резултатът бе оформен от капитана на отбора Емил Гъргоров, който в 71-ата и 86-ата се отчете с голове.

По този начин Лудогорец изкача на първо място, което обаче дели с новака в първенството Ботев Пловдив, който победи също с 3:0 при завръщането си в елита на българския футбол.

От самото начало двата отбора започнаха с добри атаки, като в 4-ата минута Миро Манолов можеше да открие резултата, но след центриране на Сашо Александров ударът на нападателя мина встрани.

Последваха две опасни положения пред вратата на домакините. Първо в 7-ата минута Гъргоров беше на добра позиция и не се поколеба да стреля, топката рикошира и затрудни Китанов, но вратарят все пак успя да избие в корнер.

В 9-ата пък Иван Стоянов изпълни по чудесен начин пряк свободен удар от около 28 метра - топката мина над стената, но за съжаление на шампионите топката облиза гредата от външната страна.

Последваха няколко минути на затишие, в които нарушенията в центъра преобладаваха. Все пак в 26-ата минута отново Стоянов можеше да се разпише, след като беше изведен сам срещу Китанов, но стражът на варненци успя да изпревари крилото и да спаси своите от сигурен гол.

В 36-та минута пък футболистите на Черно море скочиха на съдията, след като играч на Лудогорец игра с ръка в наказателното поле, но Кабаков подмина ситуацията. До края на полувремето пък не се случи нищо интересно, а двата отбора се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме играта продължи да бъде изключително равностойна, но положенията липсваха заради изсипалия се дъжд над Тича и тежкия терен. В 55-ата минута пък Кабаков отново се озова в центъра на събитията, след като показа на Паломино жълт картон, но така и не стана ясно поради каква причина. Това беше и вторият му наказателен картон и той получи червен - Черно море трябваше да доиграват двубоя с човек по-малко.

Това наклони везните в полза на Лудогорец, като в 61-ата минута Кейшара стреля много силно точно под горната греда, но Китанов блестящо изби в корнер. След центрирането на Гъргоров обаче Барт надскочи всички и с глава насочи топката в горната греда, а след това коженото кълбо се оплете в мрежата - 0:1 за шампионите.

Черно море можеше веднага да върне попадението, като Сашо Александров можеше да отбележи с глава след грешка на Чворович, но топката изезе в аут.

След това обаче на терена имаше само един отбор и това беше този на Лудогорец. След няколко хубави атаки дойде и 71-ата минута, в която Марселиньо можеше да отбележи гол, но ударът му срещна годната греда.

Две минути по-късно обаче нямаше кой да спре Гъргоров да отбележи. Десният бек Дечев падна на земята, след като бе ударен от Миро Иванов, но Кабаков не спря играта. Иванов пусна дълъг пас към капитана на "зелените" отляво в наказателното поле, а Бадема успя да стреля изключително силно и точно в обратния ъгъл и матира Китанов - 0:2 и двубоят беше решен.

В края на двубоя Костадинов и Гъргоров комбинираха чудесно помежду си, като бившият играч на ЦСКА отново се озова на удобна позиция и с прецизен удар отбеляза своя втори гол, оформяйки крайното 0:3 за шампионите.