Жорди Алба: Трябва да играем така и на финала

Бранителят на Испания Жорди Алба смята, че тимът заслужено се е класирал за финала на Евро 2012, след като отстрани Португалия на полуфиналите на надпреварата и изрази надеждата си, че „Ла Фурия" ще изиграе също толкова добре и финала в Киев.

Испания и Португалия не успяха да излъчат победител след 120 минути игра на „Донбас Арена" в Донецк и се стигна до изпълнение на дузпи, в които по-концентрирани бяха испанците и победиха с 4:2.

„През всичките 90 минути напрежението бе голямо и мачът бе труден, но в допълнителното време Испания бе по-добрият отбор.

Серхио Рамос получи доста критики за пропуска си срещу Байерн, но той демонстрира голямо хладнокръвие. Изпълни дузпата много добре и се зарадва, както всички нас.

Преди последните дузпи казах на Сеск, че му се предоставя шансът да направи същото нещо като преди четири години.

Бях нервен преди дузпите, минаваха ми добри и лоши мисли, но в края всичко беше наред. Сега трябва да си починем преди финала.

Всички 11 играчи играят еднакво важна роля и в зашита, и в нападение. Допуснали сме само един гол през този турнир и сме много удовлетворени. Остава обаче още един мач и се надявам, че в него ще играем също толкова добре" заяви защитникът на Валенсия.