"Жълтата подводница" изплува на пето място в Ла Лига

снимка: villarrealcf.es

Отборът на Виляреал победи домакина Еспаньол с 2:1 в последен мач от 25-ия кръг на испанското футболно първенство.

Възпитаниците на Марселино Гарсия Торал прекъснаха серия от две поредни загуби в Примера дивисион и се изкачиха на пето място с 43 точки. Лидер е Реал Мадрид с 63 точки, пред Барселона и Атлетико Мадрид с по 60 точки и Атлетик Билбао с 47 точки.

Гостите откриха резултата на "Ел Прат" в 36-ата минута, когато Мойсес Гомес засече в мрежата центриране в пеналта на Нахуел Лейва.

Пет минути след почивката Виляреал удвои аванса си. Вратарят Кико Кастия успя само да отбие удар на Джовани дос Сантос и Жереми Пребе отблизо направи добавка за 2:0.

В 78-ата минута Джон Кордоба намали с шут по тревата след пас на Серхио Гарсия, а в последната минута домакините получиха възможност да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Габриел Армандо.

Вратарят на гостите Серхио Асенхо обаче предугади посоката на удара на Серхио Гарсия от бялата точка и спаси, с което осигури победата на Виляреал.