Хъл Сити и Чарлтън на четвъртфинал в ФА Къп

Отборът на Хъл Сити се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Англия след победа над гостуващия втородивизионен Брайтън с 2:1 в преиграване от петия кръг на надпреварата.

Словенецът Роберт Корен асистира за първото попадение на Къртис Дейвис в 14-ата минута, а след това сам реализира втория гол 22 минути по-късно, за да даде аванс от 2:0 на домакините.

Леонардо Уйоа намали за Брайтън в средата на втората част, но гостите не успяха да стигнат до нещо повече.

Хъл Сити ще играе срещу Съндърланд за място на полуфиналите.

Чарлтън се наложи с 2:1 като гост на Шефийлд Уензди и също продължава напред.

Двубоят от петия кръг на "Хилзбъро" между двата тима от втория ешелон беше отложен на 15 февруари заради наводнен терен, а победното попадение реализира Саймън Чърч в 65-ата минута.

Чарлтън ще играе срещу Шефийлд Юнайтед за четвъртфиналите, а другите две двойки са Манчестър Сити срещу защитаващия титлата си Уигън в повторение на финала от миналия сезон и Арсенал срещу Евертън.