Живко Миланов титуляр при победа на Васлуй

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Васлуй се наложи с 2:1 над новака Турну Северин в мач от 8-ия кръг на румънското футболно първенство.

Бившият защитник на Левски Живко Миланов започна като титуляр и игра цял мач за Васлуй, като получи отлична оценка за представянето си. В 87-ата минута българският национал бе декориран с жълт картон за грубо влизане в краката на съперник.

Мариус Никулае откри за домакините 76-ата минута, но в 88-ата Турну Северин изравни чрез португалеца Уго Моутиньо.

Футболистите на Васлуй обаче успяха да стигнат до успеха в добавеното време на срещата, когато сенегалецът Осман Н'Дайе бе точен за крайното 2:1.

След този успех отборът на Миланов заема шесто място във временното класиране на румънското първенство с актив от 12 точки. Лидери са Стяуа и Пандури с по 19 точки, а трети е Астра със 17.