Живко Миланов и Васлуй с победа в Румъния

снимка: Guliver/Getty Images

Без наказания заради натрупани жълти картони Живко Миланов Васлуй постигна важна победа с 3:2 като гост на Търгу Муреш и се включи сериозно в борбата за титлата в румънската Лига 1.

След мачовете от 29-ия кръг начело с 58 точки е ЧФР Клуж, пред Рапид (Букурещ) и Васлуй с по 55 и Динамо (Букурещ) с 53. Два гола за "жълто-зелените" от Васлуй вкара Уесли Лопеш да Силва, който откри резултата в 11-ата минута и оформи крайното 3:2 в 75-ата.

Едно попадение за гостите добави Майк Тамванджера. Въпреки че водеше в доста дълъг период в класирането, Динамо (Букурещ) почти абдикира от шампионските мераци, след като завърши 2:2 на собствен терен със средняка Университатя (Клуж).

Динамовци два пъти повеждаха в резултата, най-напред чрез молдовския национал Александру Куртеан в 26-ата минута, а след това се виждаха победители след гол на Козмин Матей пет минути преди края. Влад Морар направи 1:1 в 62-ата минута, а Козмин Кръстя изравни драматично в последната секунда.