Жиняк спаси Марсилия срещу Реймс

снимка: om.net

Нападателят Андре-Пиер Жиняк вкара 13-ия си гол във френското първенство по футбол през настоящия сезон, с което донесе точка на Олимпик Марсилия при равенството 1:1 срещу Реймс в среща от 29-ия кръг.

Благодарение на неговия гол отборът от "Велодром" запази шестото си място в генералното класиране, докато домакините от Реймс изостават с една точка на седмото. Халфът Антоан Дево даде аванс на Реймс в 67-та минута на мача, когато засече центриране от корнер на Франк Синьорино, но Жиняк спаси мача за марсилците десет минути преди края.

Род Фани центрира в наказателното поле на домакините, а Коси Агаса не успя да избие елементарна топка, която попадна в краката на Жиняк и нападателят вкара на празна врата за 1:1.

"Не съм доволен. Една точка изглежда добре в този мач, но ние не търсехме това", каза разочарованият треньор на гостите Аниго, цитиран от БТА.