Хунтелаар остави Шалке в зона "Шампионска лига"

снимка: schalke04.de

Клаас-Ян Хунтелаар се разписа два пъти за Шалке 04 при победата с 2:1 над Аугсбург в среща от 25-ия кръг на германското първенство.

С тази победа тимът от Гелзенкирхен ще запази своето място в зона Шампионска лига и след останалите мачове от 25-ия кръг, в които може да бъде изместен само до четвъртата позиция при победа на Байер Леверкузен срещу Байерн Мюнхен.

Домакините от Аугсбург се възползваха от грешка на Тим Хоогланд в петата минута, когато Тобиас Вернер открадна лошо върната топка към вратаря. Той овладя слабия пас с глава и с второто докосване стреля, за да изпрати топката в далечния ъгъл за 1:0 в полза на своя тим.

Хунтелаар изравни след малко повече от половин час игра, когато добави спасен изстрел на Кевин-Принс Боатенг, а четири минути след началото на втората част донесе и победата за Шалке.

Той вкара петия си гол в последните два мача в Бундеслигата, след като засече в мрежата на Аугсбург центриране на Сеад Колашинац. Шалке поведе с три точки на Леверкузен в битката за директна квота за груповата фаза на Шампионската лига.

"Аспирините" трудно ще се изравнят със своите съперници още в 25-ия кръг, защото гостуват на германския, европейски и световен клубен шампион - непобеденият Байерн Мюнхен, посочва БТА.

Augsburg 1-2 Schalke 04 14.3.14 Highlights...by HDPeak