Жиняк посече шампиона Монпелие

С късен гол на Пиер-Андре Жиняк Олимпик (Марсилия) победи шампиона Монпелие с 1:0 и излезе начело в класирането преди последния мач от третия кръг на френското футболно първенство. Монпелие няма победа в първите три мача и заема 18-то място в класирането с актив от само една точка.

Това е най-слабият старт на тима в шампионата за последните 15 години (от сезон 1997/1998). Тимът на Олимпик Марсилия, който завърши едва 10-ти миналия сезон, има 9 точки и е на върха в подреждането.

В късния мач Бордо гостува на Пари Сен Жермен и при победа ще се изравни по точки с Марсилия. Жиняк се разписа с удар от ляво в 77-та минута, възползвайки се от груба грешка на вратаря на шампионите Жофри Журдрен. Морган Амалфитино асистира за попадението, след като открадна топката от Даниел Конгре малко преди границата на наказателното поле.

Срещата не предложи много красив футбол, а двата отбора направиха по няколко грешки пред вратара на съперника. Въпреки, че Юнес Белханда се завърна след контузия, Монпелие не успя да се противопостави на Олимпик Марсилия.

Най-чистото положение за тима беше в 37-та минута, когато Белханда уцели гредата. Монпелие увеличи темпото след почивката, но не успя да отбележи гол, а Марсилия контролира изцяло двубоя и записа трета поредна победа.

Сент Етиен разгроми с 4:0 Брест и постигна първи успех за новия сезон. Пиер-Емерик Обамеянг вкара два гола за домакините - в 13-та и в 63-та минута, а малко преди почивката уцели гредата.

По едно попадение добавиха Ромен Хамума и Джошуа Гилавоги. Сент Етиен се изкачи на 10-то място с три точки.