Касано вдъхнови Интер да почне новата кампания със стил

снимка: Guliver/Getty Images

Интер започна с настроение новия сезон в Серия А и срази безкомпромисно с 3:0 като гост завърналия се след 20-годишно отсъствие от елита отбор на Пескара.

Уесли Снайдер показа, че е забравил неприятните емоции от Евро 2012 и откри резултата в 17-ата минута, а 2 по-късно Диего Милито откри головата си сметка за кампанията. Дошлият обратно при „нерадзурите" Филипе Коутиньо фиксира крайния резултат - той изкара миналата кампания под наем в Еспаньол.

Младият наставник на Интер Андреа Страмачони беше решил да заложи на дебютантите Антонио Касано и Валтер Гаргано. Родриго Паласио изтърпяваше наказание, докато листът с контузените бе дълъг - Самир Ханданович, Деян Станкович, Кристиан Киву, Рикардо Алварес, Джоел Оби, МакДоналд Марига и новопривлеченият Габи Мудингай.

През първото полувреме нямаше особено много положения пред двете врати, но това се дължеше главно на бързите 2 гола, които реализираха „нерадзурите" с най-добрите си атаки.

В 17-ата минута Хавиер Санети се възползва от грешка в защитата на домакините и подаде на Диего Милито получи кълбото и центрира отлично за Уесли Снайдер, чийто изстрел не остави никакви шансове на вратаря Перин - 0:1.

Само 120 секунди по-късно стана ясно, че Антонио Касано няма дълго да се аклиматизира, преди да започне да играе ключова фигура в новия си отбор. Той получи кълбото от Снайдер, а след това го предостави с прецизен пас на Милито. Принца напомни за най-добрите си моменти с екипа на Интер и с външен фалц реализира втория гол във вратата на Пескара - 0:2.

Така без особен разход на енергия и с убийствена ефективност Интер успя да изгради солиден аванс, който прекърши крилете на завърналия се в елита отбор на Пескара. По-рано днес друг новак - Сампдория - пречупи Милан на „Сан Сиро", но тук „нерадзурите" демонстрираха много по-голяма съсредоточеност при завършването на атаките си.

След почивката Фреди Гуарин отправи страховит удар след взаимодействие с Милито, но не успя да порази мрежата на Пескара. Принца пък можеше да увеличи головата си сметка след нов пас на Касано, но защитник на домакините го надигра физически.

В 76-ата минута отново Милито пропиля отлична ситуация за трети гол, останал очи в очи с вратаря на противника. Все пак, в 81-ата Филипе Коутиньо - който влезе преди малко на мястото на Антонио Касано - реализира третото попадение за Интер.

Фреди Гуарин участваше в изграждането на атаката, след което намери Милито, а Принца асистира на появилия се в игра Коутиньо - 0:3.