Жервиньо дебютира с два гола за Арсенал

снимка: arsenal.com

Жервиньо направи страхотно впечатление в първия си мач с екипа на Арсенал срещу Кьолн, след като с двете си попадения донесе успеха с 2:1 в контролата, играна на „Рейн Енерги Щадион". Голът за немския състав отбеляза младият бранител на „артилеристите" Карл Дженкинсън, който по доста любопитен и ефектен начин прати топката в собствената си мрежа в 45-ата минута. В 7-ата и 15-ата обаче Жервиньо вече бе дал солиден аванс на възпитаниците на Арсен Венгер.

Така след само седмица в тима от Лондон котд'ивоарският нападател рализира два гола, с което загатна за потенциала си, въпреки неособено високата си цена - 10.5 милиона паунда. За сравнение за седем месеца в друг столичен клуб - Челси, Фернандо Торес е отбелязал само едно попадение, независимо че за него бяха дадени 50 милиона паунда.

Жервиньо прекара на терена само 29 минути, но те му бяха напълно достатъчни, за да блесне с изявите си на игрището. В седмата минута той получи удобен пас от Уилшър и с вещина прехвърли излизащия вратар на Кьолн Михаел Рензинг. В 15-ата пък центриране на Уолкът бе по прекрасен начин засечено в мрежата на немците от бившия нападател на Лил.