Ливърпул разгромен с 3:0 от втородивизионен отбор

Хъл Сити направи за смях селекцията на Кени Далглиш и се разправи категорично с Ливърпул с 3:0 в контролна среща, играна на „КС Стейдиъм".

През първата част „тигрите" поведоха с два гола разлика, благодарение на попаденията на Робърт Брейди и Робърт Корен, които се разписаха в 21-ата и 34-ата минута. По това време на пейката за мърсисайдци бяха звездите Анди Керъл, Дирк Каут, Чарли Адам и Стюарт Даунинг, но негативният резултат принуди Далглиш да ги пусне в игра след почивката. Очакваното подобрение на представянето на „червените" обаче така и не дойде, а домакините стигнаха до трети гол в 54-ата минута чрез Джей Симпсън.

Брейди направи невероятен самостоятелен пробив в 21-ата минута по левия фланг и след няколко смени на посоката отправи великолепен удар, който остави новото попълнение на вратара на Ливърпул Дони безпомощен.

На другия край на терена преотстъпеният на Хъл именно от Ливърпул страж Питър Гулаши се справи отлично с критична ситуация в наказателното си поле. Давид Н'Гог стреля опасно, а младият голкипър отклони кълбото отлично, макар и то да стигна до Джо Коул. Бившият халф на Челси обаче прати топката високо над вратата от отличната позиция.

Корен и МакЛийн направиха чудесно двойно подаване в 34-ата минута и Корен стреля изненадващо от около 20 метра, с което накара Дони да извади топката от мрежата си за втори път.

Само 9 минути след подновяването на играта Симпсън бе оставен непокрит в пеналтерията на Ливърпул и без проблеми оформи крайния резултат 3:0.