Жените на САЩ отнесоха Китай, нов провал за бразилките

Отборът на САЩ спечели дербито на група Б на женския волейболен турнир на Олимпийските игри.

Американките успяха да наложат волята си над Китай в първия и в третия гейм, когато получиха много сериозна съпротива и в крайна сметка постигнаха успех с 3:0 гейма.

Така отборът на САЩ, втори от последните Игри в Пекин, вече има 9 точки и заема еднолично 1-о място. Мегън Ходж реализира 18 точки за американките, Фолуке Акинрадево завърши с 10. Чънлей Цзън завърши с 10 за Китай.

Защитаващият титлата си Бразилия допусна втора загуба в група "Б" на олимпийския турнир по волейбол за жени. Южноамериканките претърпяха поражение от Република Корея с 0:3 (23:25, 21:25, 21:25) и останаха на предпоследното място с 2 точки след три изиграни мача.

Възпитаничките на Жозе Гимараеш се нуждаят от две задължителни победи в последните си две срещи, за да продължат на четвъртфиналите. С успеха пък Република Корея направи сериозна крачка към елиминациите.

Йон Кьон Ким завърши с 21 точки, а Сун И Хан добави 16 за победата над Бразилия. Шейла Кастро беше най-резултатна за южноамериканките с 16 точки.

Бразилките пропиляха аванс от 12:9 в първия гейм, а във втората част те водеха с 20:19, но допуснаха серия от 1:6 точки. В третия гейм азиатките натрупаха ранна прeднина с 15:9 и затвориха мача.