Жените на Левски победиха Дунев и пратиха серията в 4-ти мач

Левски победи Дунав 8806 (Русе) с 62:60 (17:21, 19:9, 17:16, 9:14) в трета среща от полуфиналите на националната баскетболна лига за жени, с което изпрати серията в четвърти мач.

Той е насрочен за петък от 16 часа в зала "Триадица", а лидер е Дунав с 2:1 победи в серията, посочва БТА.

Мачът започна според очакванията и русенските баскетболистки поведоха с четири точки до края на първата четвъртина, но в следващите минути домакинките заиграха отлично и успяха да постигнат обрат.

Главно благодарение на крилото Хуанита Уорд, която завърши мача с 19 точки и пет спечелени борби, баскетболистките на Левски спечелиха втората част с десет пункта разлика и придобиха нужното самочувствие за крайната победа.

В последните минути обаче русенките стигнаха до две точки разлика, които не успяха да преодолеят и в крайна сметка загубиха срещата.

По-късно днес във втората полуфинална серия Монтана 2003 посреща шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), като домакините водят с 2:1 победи.