Нефтохимик 2010 изравни серията с Монтана на 2:2

Нефтохимик 2010 (Бургас) победи Монтана 2003 с 89:72 (27:21, 21:29, 20:12, 21:10) и изравни на 2:2 полуфиналната серия от националната баскетболна лига за жени, информира БТА.

Димана Георгива изнесе отличен мач за Монтана и отбеляза внушителните 27 точки, но това не стигна на нейния отбор, който загуби първата част с осем точки разлика.

Домакинките поведоха с две точки до почивката, но след това загубиха последните две четвъртини общо с 19 точки, което доведе и до изненадващата загуба.

За нея основен принос има точната стрелба на баскетболистките от Нефтохимик, като четири от тях завършиха мача с по над десет точки.

Олга Добровина беше най-резултатна с 24 пункта, като към тях тя добави цели 14 спечелени борби и три асистенции.

В полуфиналната серия се играе до три победи, като петият мач е в Бургас на 17-ти април от 18.00 часа.

В другия мач Левски победи Дунав 8806 (Русе) с 62:60 (17:21, 19:9, 17:16, 9:14) и изпрати серията в четвърти мач. Той е насрочен за петък от 16 часа в зала "Триадица", а лидер е Дунав с 2:1 победи в серията.