Жените на ЦСКА удариха Левски с 3:0 и вкараха полуфинала в трети мач

Женският волейболен отбор на ЦСКА се наложи с 3:0 във втория полуфинален мач срещу Левски и продължава битката във Вечното дерби от Държавното първенство.

Така серията между софийските отбори е изравнена на 1:1 и крайният победител ще бъде определен на 11-ти март от 17:30 часа в софийската зала „Сиконко".

Във „Васил Симов" атмосферата беше подобаваща за сериозен сблъсък, в който „червените" успяха да се наложат с 26:24, 27:25 и 25:13, като съумяха да вземат превес в ключовите моменти от първите два гейма.

Преди два дни в своята зала „Сиконко" Левски успя да спечели с 3:2 след драматичен тайбрек, но днес загуби всякаква увереност в силите си и излезе като обречен в последния сет, което породи и разгромния резултат.

Приходите от разпродадените билети днес ще бъдат дарени за спешно онкологично лечение на бившия волейболист и треньор на ЦСКА Стойчо Крайчев.

В другия полуфинал от днес Спартак изненадващо разгроми Марица с 3:0 (25:18, 27:25, 25:22) във Варна и също вкара спора за място във финала в трети мач.  Решаващият сблъсък е на 11 март от 18:00 б.в. в пловдивската зала Олимпиада.