Фаворитите взеха своето в 20-ия кръг от Суперлигата

Лидерът в Суперлигата Пирин Балканстрой се наложи с 3:1 при домакинството си на Черно море БАСК, въпреки че започна неуверено мача и загуби първия гейм с 19:25.

Останалите три части обаче бяха спечелени от домакините с 25:16, 28:26 и 25:20, с което тимът от Разлог записва 19-та победа в шампионата.

ЦСКА трябваше сериозно да се изпоти, за да триумфира в Кърджали срещу коравия отбор на Арда, но все пак постигна успех с 3:2 след драматичен тайбрек, завършил 20:18.

В отделните части се получаваха интригуващи обрати - домакините поведоха след 27:25, но „армейците" изравниха (25:18) и дори съумяха да вземат третия гейм с 25:22. Волейболистите на Арда заслужиха аплодисменти от публиката със сърцатата си игра в четвъртата част, която приключи в тяхна полза след 25:21, но в крайна сметка ЦСКА демонстрира по-здрави нерви в тайбрека.

Левски се поздрави с чист успех при домакинството си на Славия и спечели с 3:0 след 25:23, 25:23 и 25:19, за да постигне десетата си победа в Суперлигата.

В други мачове от кръга Нефтохимик 2010 надигра Марек Юнион Ивкони с 3:1 като гост - 25:23, 17:25, 25:21 и 25:18.

Монтана започна зле, но успя да обърне КВК Габрово също като гост за крайното 3:1 (25:23, 15:25, 19:25, 22:25).

Ботев и Виктория Волей направиха равностойно опашкарско дерби, което малко изненадващо бе спечелено от домакините от Луковит с 3:1 след 22:25, 25:18, 25:18, 26:24.

Така Пирин продължава да бъде убедителен лидер с 56 точки, следван от Марек с 45 и ЦСКА, който стопи част от изоставането си на трета позиция и има актив от 43 точки.

Нефтохимик е 4-ти с 39 пункта, а Левски е на пето място с 35. Арда е на шеста позиция с 31, слдван от Монтана (29), Славия (23), КВК Габрово (20), Черно море БАСК (14), Виктория Волей (14) и Ботев (11).