Женени за драмата - дузпи изхвърлиха Арсенал от Купата на Лигата (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Брадфорд елиминира Арсенал от турнира за Купата на Лигата на Англия, след като днес "топчиите" загубиха след изпълнение на дузпи битката на "Корал Уиндоус".

Редовното време завърши при резултат 1:1, като "топчиите" възстановиха равенството едва две минути преди края на срещата. Тогава капитанът Томас Вермален отбеляза и изпрати мача в продължения. По ирония на съдбата обаче, именно белгиецът пропусна решаваща дузпа в последствие, което и спря пътя на Арсенал в надпреварата.

Така Брадфорд продължи към ½-финалите на турнира, присъединявайки се към състава на Астън Вила. В сряда вечер един срещу друг излизат Суонси и Мидълзбро, а на 19 декември Челси гостува на Лийдс Юнайтед. Арсенал пък спази традицията да изнася крайно драматични мачове за Купата на Лигата през този сезон, след като в предишния кръг "топчиите" предложиха исторически спектакъл с 12 гола срещу Рединг.

Мениджърът на гостите Арсен Венгер остави Микел Артета, Томаш Росицки и Окслейд-Чембърлейн на пейката, докато Оливие Жиру изобщо не бе в групата на Арсенал. Жервиньо оглави атаката на "топчиите", а Лукас Подолски, Санти Касорла и Аарън Рамзи действаха в близост до него. Франсис Коклен и Джак Уилшър стартираха в средата на терена.

Двубоят на "Корал Уиндоус" стартира интригуващо, като шансове пред двамата вратари Мат Дюк и Войчех Шчесни не липсваха. Още в 10' Томас Вермален пропиля първа стопроцентова ситуация пред вратата на Брадфорд, след като бе оставен напълно непокрит в наказателното поле. Капитанът на Арсенал обаче бе неточен с глава, пращайки кълбото в аут.

Минута по-късно домакините също изпуснаха чист шанс, след като страхотна грешка в отбрана направи Пер Мертезакер. Германският бранител за малко не позволи на Хенсън да открие, като единствено намесата на Шчесни спаси "артилеристите".

В 16' обаче полският национал бе безпомощен, а домакините от Брадфорд излязоха напред в резултата. Статично положение пред вратата на Арсенал свари защитата на гостите неподготвена, а Томпсън изведе Брадфорд напред - 1:0. Малко по-късно домакините за малко и не удвоиха, но този път Киерън Гибс се намеси решаващо.

Четири минути преди почивката се стигна и до най-комичната ситуация в мача, когато Жервиньо на практика не успя да отбележи на празна врата. Ниско центриране на Киерън Гибс остави африканеца в положение да стори най-лесното, но вместо това нападателят на Арсенал разсмя трибуните, не успявайки да уцели очертанията на вратата.

Минутки по-късно късмет извадиха и гостите, след като резултатът за малко не стана 2:0. Уелс се измъкна от Вермален и стреля, но кълбото мина на сантиметри покрай гредата.

През втората част Арсенал се хвърли в преследване на изравнително попадение, а Арсен Венгер потърси промяна с включването в игра на Маруан Шамак, Томаш Росицки и Алекс Окслейд-Чембърлейн.

В 58' вратата на домакините бе застрашена, но подаването на Коклен не стигна до Лукас Подолски. Минута по-късно отново Подолски можеше да се озове на стрелкова позиция, но извеждащото подаване на Санти Касорла също не достигна до него.

В 70' на терена се появи Окслейд-Чембърлейн, като още с първото си докосване крилото можеше да изравни резултата. Английският национал стреля по посока мрежата, но Мат Дюк се намеси и отрази.

Гостите продължаваха да търсят път към вратата на Мат Дюк, но в играта на Арсенал липсваше идея. Липсваха и чистите шансове за реализиране на изравнително попадение. В 79' Джак Уилшър реши да вземе нещата в свои ръце, отправяйки изстрел в очертанията, който обаче също бе отразен от Дюк. Малко по-късно отново Окслейд-Чембърлейн застраши вратата на Брадфорд, но младият ас се подхлъзна в последния момент и стреля неточно.

Макар и далеч от най-силната си игра, натискът на Арсенал все пак даде резултат две минути преди изтичане на редовното време. Санти Касорла центрира повторно в наказателното поле на Брадфорд, където капитанът на тима Томас Вермален се реабилитира за пропуска си през първата част. Белгиецът бе безпощаден и изпрати мача в продължения.

Този път Арсенал можеше и да избегне продълженията, но в последните секунди на добавеното време Брадфорд като по чудо оцеля. Мат Дюк спаси удар на Санти Касорла, но топката попадна в краката на Росицки. След отиграване на чеха, кълбото отново стигна до испанеца, но и този път Мат Дюк спаси.

В продълженията на мача Арсенал всячески се опита да избегне евентуално изпълнение на дузпи, като Мат Дюк бе подложен на сериозен обстрел. В 94' фантастична намеса на МакАрдъл лиши Маруан Шамак от попадение, а две минути по-късно отново мароканецът не се възползва от възможност да отбележи. До края на продълженията Санти Касорла тресна напречната греда, а Ричи Джоунс изчисти от голлинията удар с глава на Бакари Саня.

Така се стигна до изпълнение на дузпи на "Корал Уиндоус", като ударите от бялата точка бяха крайно драматични. Общо петима футболисти пропуснаха при своите удари, като фатален за Арсенал се оказа изстрелът на капитана Томас Вермален. Белгиецът бе длъжен да вкара, но изстрел в гредата изхвърли "топчиите" от турнира. За Арсенал пропуснаха още Санти Касорла и Маруан Шамак, докато Войчех Шчесни спаси изстрелите на Дарби и Ричи Джоунс. Това обаче не се оказа достатъчно.

szólj hozzá: Bradford vs Arsenal ALL GOALS + PENALTIES