Класическа Рома продължи към 1/4-финалите за Купата (ВИДЕО)

Отборът на Рома продължи към 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия, след като тази вечер "джалоросите" разбиха с 3:0 гостуващия на "Стадио Олимпико" тим на Аталанта.

Домакините обаче доиграха срещата с десет души, след като директен червен картон получи националът Пабло Даниел Освалдо. Таранът стовари лакът в главата на противников футболист, което и съвсем очаквано доведе до изгонването му още в 55'.

Още преди това обаче "вълците" бяха решили всичко в двубоя, реализирайки три безответни гола в мрежата на Андреа Консили.

В 21' Миралем Пянич откри за Рома, а десет минути по-късно Освалдо покачи на 2:0.

Всичко бе решено седем минути след почивката, когато се разписа и Матиа Дестро, който вкара за крайното 3:0.

Така Рома е вече 1/4-финалист в надпреварата, като следващият съперник на столичани ще бъде излъчен от сблъсъка между Удинезе и Фиорентина на "Стадио Фриули" в Удине.

szólj hozzá: Roma vs Atalanta 3:0 GOALS HIGHLIGHTS