Жак Вилньов: Кубица заслужава най-много световната титла

снимка: БГНЕС

Бившият световен шампион във Формула 1 Жак Вилньов заяви днес, че полския пилот на БМВ Заубер Роберт Кубица заслужава най-много да победи през този сезон в "кралските гонки".

 

Вилньов, който спечели титлата през 1997 година за тима на Уилямс-Рено, заяви: "Човекът, който заслужава най-много да стане световен шампион е Кубица. Той няма толкова добра кола като Фелипе или Люис, но прави невероятен сезон без грешки. За разлика от него, Хамилтън и Маса грешат често и най-вече в края на сезона, което пък позволи на Кубица да се върне в играта. Така нещата стават много по-интересни за нас зрителите, тъй като всички смятахме, че битката ще се води само между пилотите на Ферари и Макларън".