
Световният шампион във Формула 1 от 1997г. - канадецът Жак Вилньов сподели, че според него настоящият първенец на планетата - Дженсън Бътън е най-добрият пилот в спорта при мокри условия на пистата.
"Дженсън винаги е бил много добър на дъжд, но сега вече се бори за статута на най-добър при подобни условия на трасето", коментира Вилньов, който бе съотборник на Бътън в тима на БАР през 2003г.
"В миналото всички смятаха Михаел Шумахер за най-добрия на мокър асфалт, но съм убеден, че в момента Дженсън е далеч пред него в това отношение. Разбира се Фернандо Алонсо, също, може да има претенции, че е най-добрият на дъжд, особено след брилянтното си представяне в Китай, но въпреки това вярвам, че Бътън е по-добър и от него", добави канадският ас.
Вилньов бе на път да се завърне във Формула 1 като титулярен пилот на амбициозния сръбски проект Стефан GP. Плановете на екипа от западната ни съседка да заемат мястото на издънилия се USF1, обаче, бяха развалени от ФИА, която прецени, че заместник на американците през 2010г. няма да има.
Въпреки това възможността Жак да се завърне във Ф1 догодина продължава да съществува, тъй като в Стефан GP все още не са се отказали от намеренията си и са готови да кандидатстват за участие в стартовете за Гран При за следващия сезон.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ