Зенит подчини десет от Торино (ВИДЕО)

Руският гранд Зенит (Санкт Петербург) спечели домакинството си на Торино с 2:0 в първи осминафинален мач от Лига Европа и натрупа солиден аванс преди гостуването на италианска земя.

Домакините получиха числено предимство още в 28-ата минута, когато Марко Бенаси получи втори жълт картон за нарушение срещу Аксел Витсел в близост до наказателното поле на Торино.

Реферът не се поколеба да изгони халфа на гостите, който закъсня с интервенцията си и вместо топката, намери крака на белгийския национал.

Макар и по неособено красив начин, Зенит материализира предимството си на терена в 38-ата минута, като именно Витсел се разписа в мрежата на Торино. Олег Шатов отправи силен изстрел от дистанция, който бе отразен от вратаря Даниеле Падели, но Камил Глик се засуети в опита си да изчисти кълбото и бе изпреварен от Витсел. Изстрелът на белгиеца от чиста позиция в пеналтерията нямаше как да бъде спасен – 1:0.

Хълк и Дани за пореден път разцепиха защитата на гостите с двойно подаване помежду си в 53-ата минута и националът на „селесао“ стреля мощно по диагонала, но топката се отби от гредата. За щастие на домакините, тя попадна в обсега на Доменико Кришито, който от около осем метра не сгреши при добавката и увеличи преднината на Зенит – 2:0.

Внушителната домакинска форма на Зенит в Лига Европа/Купата на УЕФА продължи и те вече имат само едно равенство и 12 победи в последните си мачове на руска земя. Тимът не е прескачал осминафиналите в турнира от 2008-ма година, когато спечели трофея, така че днес направи сериозна крачка към следващата фаза.

В предишния кръг Торино надви с 3:2 Атлетик (Билбао) и спечели европейски мач през пролетта за първи път от 1992-ра година, когато елиминира Реал Мадрид по пътя си към финала. Сега „биковете“ се нуждаят от нов, още по-изразителен успех, за да продължат да представят Италия в надпреварата.