Интер опита, но Волфсбург тропна по масата (ВИДЕО)

Единственият германски представител в Лига Европа Волфсбург осъществи обрат след почивката срещу един от петте италиански отбора – Интер – и го надви с 3:1 в първи осминафинален двубой на стадион „Фолксваген Арена“.

„Нерадзурите“ имат основания да съжаляват за допуснатите две попадения след почивката, защото вратарят им Хуан Пабло Карисо (той пази в Лига Европа и Купата на Италия) направи сериозни грешки, с които опропасти усилията на целия тим в двубоя.

Резултатът не само крайно компрометира единствения шанс на Интер за трофей през сезона, но и за участие в Шампионска лига от следващата кампания (шампионът в Лига Европа получава право да играе в квалификациите на по-силния турнир).

Волфсбург, от своя страна, продължава внушителната си серия през 2015-та и реагира по най-добрия начин, след като миналия уикенд загуби за първи път през годината – 0:1 от Аугсбург в Бундеслигата.

4132676

Родриго Паласио още в шестата минута откри след асистенция на другия нападател на „нерадзурите“ Мауро Икарди. В 28-ата минута Налдо изравни с глава след центриране от корнер на Кевин де Брюне.

В 62-ата грешка на вратаря Хуан Пабло Карисо позволи на Кевин де Брюне от десетина метра да осъществи пълен обрат за домакините - 2:1. В 75-ата минута с добро изпълнение на пряк свободен удар на ъгъла на наказателното поле Де Брюне отбеляза втория си гол и направи резултата 3:1.

Въпреки че домакинската форма на Волфсбург в Лига Европа бе непостоянна – две победи, едно реми и една загуба – „вълците“ не бяха допускали поражение в последните си три срещи от турнира.

Те обаче се пропукаха още в шестата минута, когато още с първата си опасна контраатака в срещата гостите от Милано стигнаха до важен гол на чужд терен.

Топката стигна до Мауро Икарди, който по прекрасен начин комбинира с Паласио в наказателното поле и Ла Тренца (прякорът на нападателя означава "Плитка" заради прическата му) с премерен изстрел не остави шансове на Диего Беналио - 0:1.

Волфсбург владееше повече топката, но атакуваше предимно по фланговете и не успяваше да затрудни с центрирания защитниците на Интер. От своя страна, гостите разчитаха на бързи контраатаки, но след ранното попадение играчите на Волфсбург предпочитаха с нарушения да спират потенциално опасни набези на съперника още в зародиш.

4085187

Едва в 24-ата минута Андре Шюрле отправи първия що годе сериозен удар в актива на Волфсбург, след като размени добри пасове с Бас Дост, но прати топката право в обсега на Карисо, който улови без напрежение.

В 27-ата добро центриране отляво на Шюрле намери на далечната греда Даниел Калигури, който стреля силно с глава, но Карисо успя първо да парира топката от близка дистанция, а след това да я избие в корнер. Де Брюне сервира кълбото от ъгъла на терена и непокритият фронтално срещу вратата Налдо от около десет метра с глава разстреля стража на Интер и възстанови равенството - 1:1.

Goal Naldo - Wolfsburg 1 - 1 Inter - Europa...by Football--Live

Мачът стана двуостър след изравнителното попадение, но атаките и на двата тима не се развиваха на високи обороти. Волфсбург стигна до още един опасен удар преди почивката, когато Де Брюне подаде отдясно към Виейриня, а той преодоля шпагата на Гари Медел и шутира по земя от границата на наказателното поле, но Карисо отклони топката на безопасна дистанция.

По подобие на първата част, след паузата домакините продължиха да имат териториално преимущество, но без сериозно да затрудняват защитата на Интер и отлично представящия се вратар Карисо, който пази в Лига Европа и Купата на Италия.

Паласио можеше да материализира отново рано-рано в полувремето добра контраатака на "нерадзурите" по лявото крило, когато Давиде Сантон го изведе на чиста позиция необезпокояван в наказателното поле. Нападателят имаше достатъчно време да си нагласи топката и да избере начин да стреля, но оплете топката от външната стра на мрежата в близкия ъгъл - за пореден път през този сезон Паласио избра да не комбинира с Икарди, въпреки че Маурито бе непокрит на точката за дузпа.

Напук на доброто си представяне към момента, Карисо направи изключително груба грешка в 64-ата минута и от елементарна ситуация създаде голово положение за Волфсбург. Топката бе върната към вратаря, който по ужасяващ начин я изпрати встрани право на крака на Виейриня. Той напредна в наказателното поле и подаде назад по земя за Де Брюне, който от десетина метра без проблеми с премерен шут реализира втори гол - 2:1.

Въпреки че игровият план на Интер се изпълняваше от футболистите на Роберто Манчини, те получиха втори пореден елементарен гол от Кевин де Брюне. Белгиецът стреля от фаул от ъгъла на наказателното поле и прати топката в мрежата покрай плонжа на Карисо, който направи нова груба грешка, защото тръгна вдясно към ъгъла, защитаван от стената, и не можа да отрази топката, пратена в обсега му - 3:1.

Интер създаде шанс за втори гол на чужд терен, но Паласио и Икарди направиха неуспешни опити да разстрелят почти от упор Беналио след добър пробив отдясно и центриране на Гуарин.

89-ата минута пък Де Брюне можеше да оформи хеттрика си, когато направи добро двойно подаване с резервата Никлас Бентнер и излезе очи в очи с Карисо, но прати диагоналния си шут от шест метра болезнено близо до гредата в аут.

Състави

За Волфсбург на вратата започва капитанът Диего Беналио, а в защита са подредени Виейриня, Налдо, Робин Кнохе и Рикардо Родригес. Джошуа Гилавогу и Луис Густаво са опорни полузащитници, а Даниел Калигури, Кевин де Брюне и Андре Шюрле ще подпомагат единствения нападател Бас Дост.

Интер разчита на Хуан Пабло Карисо за вратар, а в защита квартетът е изграден от Давиде Сантон, Андреа Ранокиа, Жуан Жесус и Данил Д'Амброзио. Ернанес, Фреди Гуарин и Гари Медел си партнират в халфовата линия, докато Джердан Шакири е поставен зад дуото в атака Родриго Паласио и Мауро Икарди.