Зеедорф се закани: Помнят ме на "Калдерон"

Наставникът на Милан Кларънс Зеедорф запази присъствие на духа, въпреки съкрушителното поражение с 0:1 от Атлетико (Мадрид) на „Сан Сиро“ в осминафинал на Шампионската лига след гол на Диего Коща в края на редовното време.

„Росонерите“ изиграха нелош мач срещу лидера в испанската Примера дивисион, но бяха попарени след изпълнение на корнер в заключителните минути, а невнимание на Игнасио Абате позволи на Коща с глава да матира Кристиан Абиати.

„Калдерон ще ни посрещне с взривна атмосфера, но този стадион ме познава и там ме помнят, защото съм прекарвал доста добре навремето“, заяви заканително Зеедорф, който в периода 1996-2000 защитаваше цветовете на Реал Мадрид.

„Показахме, че уважаваме Атлетико, като бяхме много агресивни през целия мач и постоянно пазехме отблизо бързите им играчи. Мисля, че всички видяха как момчетата се раздадоха на терена, много се гордея с тях.

В последните 20 минути загубихме донякъде свежестта си и Атлетико започна да натиска, въпреки че не създаде голови положения. Нямахме много късмет при гола, но преди почивката можехме да отбележим поне едно попадение, което все пак е добре“, каза още Зеедорф.