Симеоне не бърза да отписва Милан

Старши треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне запази спокойствие, въпреки стратегически много важната победа с 1:0 на „дюшекчиите“ над Милан на „Сан Сиро“, като подчерта, че тимът му още не си е свършил работата.

С гол на голямата звезда на Атлетико Диего Коща в края на мача гостите си тръгнаха с отличен турнирен резулат преди реванша на стадион „Висенте Калдерон“, като си отвориха пътя към четвъртфиналите в Шампионската лига.

Симеоне обаче даде да се разбере, че няма да позволи на никого в отбора да си мисли, че работата е свършена, при положение, че реваншът тепърва предстои.

„Започнахме добре и първите 10-ина минути се държахме отлично. Милан обаче е отбор с много силни индивидуални единици, които в последствие ни създаваха проблеми, като можеше да си изпатим“, сподели Симеоне пред телевизия Canal+ веднага след края на срещата.

„През второто полувреме промених тактиката и заиграхме с петима халфове, които много по-ефективно противодействаха на Кака и Марио Балотели. Играта ни потръгна, стигнахме до гол, но ключова беше намесата на вратаря Тибо Куртоа през първото полувреме при удара на Андреа Поли.

Хубаво е, че Коща вкара единствения шанс, който се откри пред нас, но имаме много работа за реванша на „Калдерон“, завърши Симеоне.