Зеедорф: Съдията сгреши, но няма вина за отпадането ни

Полузащитникът на Милан Кларънс Зеедорф заяви, че съдията на вчеращния четвъртфинал от Шампионската лига с Барселона не е бил прав при отсъждането на втората дузпа за каталунците, но според холандеца реферът не е виновен за отпадането на „росонерите".

След нулевото равенство на „Сан Сиро" миналата седмица и загубата с 3:1 снощи, Милан напуска най-престижния европейски клубен турнир. Головете за „блаугранас" бяха дело на Лионел Меси от два наказателни удара през първото полувреме и на Андрес Иниеста в началото на втората част, а единственото попадение за италианските шампиони отбеляза Антонио Ночерино.

Играчите и ръководството на Милан обаче останаха бесни заради съдийството на „Камп Ноу" и най-вече заради решението да бъде отсъдена втора дузпа за Барса в 41-та минута, когато Алесандро Неста задържа фланелката на Серхио Бускетс преди да бъде изпълнен корнер и съдията Бьорн Куиперс посочи бялата точка.

„Реферът свири и дузпите бяха отсъдени", коментира Зеедорф след края на мача. „Нe видях какво стана, но след като говорих с него, според мен той сбърка с втората дузпа.

Ако беше видял, че е извършен фаул преди да бъде изпълнен корнерът, трябваше да спре играта както става винаги.

Това беше ключов момент в мача, но не загубихме заради него. Това бяха два важни мача между два важни отбора и Барселона показа малко повече."

Според Зеедорф каталунският гранд ще стигне финала в турнира, където ще срещнат отбора, за който той се състезава между 1996 и 1999 година - Реал Мадрид.

„Фаворити са Реал Мадрид и Барселона. Това са два много силни отбора, но Байерн и Челси няма да се дадат лесно.

Ветеранът призна също, че е бил трогнат от реакцията на домакинската публика при неговата смяна през второто полувреме: „Благодаря на феновете на Барселона за аплодисментите, когато напуснах игра."