Моуриньо: Вече знаем кой ще спечели Шампионската лига

Наставникът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо не остана безучастен по време на двубоя между Барселона и Милан, като в типичния си стил намекна за решенията на съдията.

„Ние вече знаем кой ще спечели Шампионската лига," написа говорителят на Моуриньо на полувремето в twitter.

Португалският специалист намекна по този начин за отсъдените две дузпи за тима на Барселона. Каталунците получиха две дузпи от съдията, като особено втората бе много спорна и станаха първия отбор в Шампионската лига, който получава две дузпи в едно полувреме. В крайна сметка каталунците отстраниха италианския шампион с 3:1 общ резултат.

Моуриньо няколко пъти през миналия сезон нападна Барселона заради подкрепата на съдиите към каталунския клуб. Тогава в полуфиналите Реал загуби от Барса, а Жозе попита риторично:

Защо? Защо Оребьо (ръководил срещата Челси - Барселона през 2007), Бусака (Барселона - Арсенал тази година), Щарк? Във всеки полуфинал е едно и също. Говорим за един абсолютно фантастичен отбор. Защо Челси не се класира за финала? Защо Интер трябваше да бъде спасяван от чудо".

Тогава Жозе бе изгонен от рефера Волфганг Щарк и бе наказан за 5 мача.