Здравко Михайлов на финал на Европейското по бокс за младежи

Младият български боксьор Здравко Михайлов се класира за финала в категория до 49 килограма на европейското първенство по бокс за младежи, което се провежда в холандския град Ротердам.

В отличен стил Здравко Михайлов победи на полуфиналите Дато Нанава /Грузия/, като след последния удар на гонга и тримата съдии точкуваха за Михайлов.

На финала Здравко Михайлов ще кръстоса ръкавици с Дмитро Замотаев /Украйна/. Другият български боксьор Благой Найденов в полуфинален мач в категория до 81 килограма загуби по точки от Владислав Михайлов /Украйна/, като решението на съдиите бе доста спорно.

Така Благой Найденов, който през миналата година стана европейски шампион за юноши в София, остана с бронзов медал от европейското първенство за младежи в Ротердам.

България участва с петима боксьори в Ротердам, а старши треньор на отбора е Борислав Бояджиев.

България стана една от 8-те страни с финалисти на европейското първенство за младежи в Ротердам.

Отборът на Украйна има 6 финалисти, Русия - 4 финалисти, Азербайджан - 3 финалисти, Ирландия и Унгария - по 2 финалисти, България, Армения и Франция - по 1 финалист.

На ринга в Ротердам се качиха млади боксьори от 38 европейски страни, обобщава БТА.