Закопалова изхвърли Стосър в Хобарт

Поставената под номер 1 на турнира по тенис в Хобарт Саманта Стосър падна лошо по пътя към финала, отстъпвайки с 3:6, 2:6 на чехкинята Клара Закопалова, информира БТА.

Срещата беше доста любопитна, защото същите две състезателки излизат една срещу друга в първия кръг на Откритото първенство на Австралия, а Стосър е голямата надежда на домакините за добро представяне.

Стосър показа много лоша концентрация и поредица от грешки, които се оказаха прекалено удобни за 37-ата в света Закопалова. Така австралийката и с ужасното представяне на Хопман къп има към момента 3 победи от 7 мача след началото на сезона. Австралийката загуби още първия си сервис, но все пак показа характер и се върна веднага до 1:1.

В шестия гейм обаче Закопалова отново направи пробив за 4:2, а австралийката отново опита връщане, но не реализира нито една от седемте си възможности. Във втория сет нещата бяха равностойни само до 2:2.

В другата полуфинална среща излязоха испанските квалификантки Гарбине Мугуруса Бланко и Естрела Кабеса Кандела, като Мугуруса разби противничката си за 40 минути с 6:0, 6:1 и ще играе за първа титла в кариерата си.