Гаске и Бердих един срещу друг на финала в Куйонг

Ришар Гаске (Франция) ще срещне чеха Томаш Бердих на финала на турнира Куйонг класик. Гаске се класира след 7:6 (7:4), 1:0 срещу сънародника си Жил Симон, който се отказа заради контузия в глезена във втория сет, информира БТА.

Първата част на мача премина при разменено превъзходство и се игра 51 минути. Симон получи травмата в първия гейм на втората част, опита да се върне след рехабилитационни процедури, но болката не му позволи и дори се свлече на корта.

След като поиска почивка за лед и консултация с треньора си, Симон се отказа. След края на срещата се появиха слухове, че той може и да пропусне Откритото първенство на Австралия, което стартира в понеделник.

По програма негов противник в 1-ия кръг е Даниел Брандс от Германия. Гаске изрази съжалението си за травмата на противника си: "Жалко, защото се получаваше добър мач. Много мачове точно преди Аус Оупън са такива, тъй като играчите търсят или са стигнали до най-добрата си форма.

Но понеже Жил ми е приятел, най-много се надявам дой на участва на Големия шлем и травмата да не е сериозна."

Гаске има 5 победи от 9 срещи с Томаш Бердих, който е негов съперник на финала. Бердих в сряда елиминира японеца Кей Нишикори.