Загуби за Лейкърс и Маверикс в НБА

Без голямата си звезда Кобе Брайънт отборът на Лос Анджелис Лейкърс допусна втора поредна загуба в Националната баскетболна асоциация след 105:125 при гостуването си на Финикс.

Брайънт пропусна двубоя заради възпалено сухожилие на пищяла на левия крак. Домакините наваксаха изоставане от 25:34 от началото на втората част, а на почивката се оттеглиха с аванс от 62:57, като до края на двубоя не изпуснаха водачеството в резултата.

Бившият играч на Лейкърс Шанън Браун беше най-резултатен за победителите с 24 точки, а резервата Майкъл Ред добави 23 точки за успеха, информира БТА. Стийв Неш пък се отличи с 13 точки и 11 асистенции. Испанският център Пау Гасол беше лидер на гостите с рекордните си за сезона 30 точки и 13 борби. Андрю Байнъм добави 23 точки и 18 борби, но това не беше достатъчно.

Шампионът Далас допусна втора поредна загуба след 89:94 при гостуването си на Мемфис. Руди Гей наниза 25 точки за домакините, които взеха солиден аванс от 29:10 след първата част и не допуснаха обрат. Дирк Новицки беше лидер за тексасците със 17 точки и 8 борби. Далас обаче има само четири победи в последните си десет мача и заема седмото място на Запад.

Орландо прекъсна серията си от пет поредни загуби след 88:82 като гост на Филаделфия. Дуайт Хауърд завърши с 20 точки и 22 борби за победителите, а Глен Дейвис добави 23 точки и 12 борби. Резервата Тадиъс Йънг вкара 20 точки за Филаделфия, но никой от титулярите не успя да направи двуцифрен актив. Така домакините допуснаха трето поредно поражение в лигата.

Индиана прекъсна поредица от четири успеха след 72:86 като домакин на Бостън. Пол Пиърс беше лидер за гостите с 24 точки. Дани Грейнджър завърши с 20 точки за Индиана. Милуоки пък записа четвърта поредна победа след 116:94 над гостуващия Портлънд. Словенецът Бено Удрих вкара 21 точки, а Ерсан Илясова добави 20 точки и 12 борби за домакините.

Блейк Грифин наниза 27 точки и взе 14 борби за успеха на Лос Анджелис Клипърс над гостуващия Сакраменто със 109:94. Ранди Фой добави 25 точки, а Крис Пол завърши с 19 точки и 15 асистенции за победата. ДеМаркъс Къзинс беше лидер за гостите с 15 точки и 20 борби.

Атланта разби гостуващия Шарлът със 116:96 и нанесе 11-о поредно поражение на съперника в лигата. Джо Джонсън вкара 18 точки, а още седем негови съотборници завършиха с двуцифрен актив. Кори Хигинс наниза 22 точки за Шарлът, който е най-слабият отбор в лигата само със 7 победи в 54 мача.

Кевин Лав завърши с 29 точки и 12 борби, но не успя да помогне на Минесота да избегне пето поредно поражение за 90:99 при гостуването на Ню Орлиънс. Джейсън Смит завърши с рекордните в кариерата си 26 точки за домакините.