Загуби за българите в Евролигата

снимка: SPORTA.BG

Летувас Ритас (Литва) загуби от Бешикташ (Турция) с 67:73 точки в мач от група "Д" на Евролигата. Така Бешикташ излезе на трето място в класирането с актив 3-2, докато литовците имат 1-4.

Деян Иванов игра близо 24 минути за Летувас и завърши със 7 точки, 9 борби и 2 асистенции. За домакините Степонас Бабраускас реализира 14 точки, а Неманя Недович добави 11 точки. За Бешикташ Къртис Джерълс записа 23 точки.

Четвърта поредна загуба в група "В" допусна Елан Шалон. Френският отбор, в който играе Илиан Евтимов, отстъпи пред Уникаха Малага със 78:88 точки. Така французите вече са 1 успех и 5 поражения, докато съперникът им е с 4 победи и 1 загуби. Илиан Евтимов изигра почти 30 минути и се отличи с 9 точки, 2 борби и 3 асистенции. Блейк Шилб вкара 24 точки за домакините, а за Малага със 17 точки се отличи Лука Зорич.

Защитаващият титлата си отбор на Олимпиакос записа трета победа в група "С" след 84:71 точки при гостуването на Милано (Италия). Макаби Тел Авив продължава победния си ход.

Израелският тим постигна пета поредна победа при гостуването си на АЛБА Берлин (Германия) със 78:76 точки. Испанският гранд Барселона победи в Москва ЦСКА с 81:60 точки и също има пет победи в пет мача.