Оклахома Сити Тъндър продължава да набира скорост в НБА и тази вечер постигна драматична победа като гост на Чикаго Булс с 97:91.

Срещата беше изключително равностойна, като нито един от двата отбора не успяваше да натрупа солидна преднина, но все пак "биковете" водеха през по-голямата част от двубоя, но Дюрант и Ибака задържаха своите близо до домакините.

В последната четвърт водачеството в резултата се промени на няколко пъти, като "гръмотевиците" надиграха Чикаго в защита, което по принцип е най-силното оръжие на Булс. Ибака изнесе голямата тежест в защита, като направи няколко чадъра и опази Денг, докато Дюрант за пореден път доказа, че може да реши всеки мач в края.

При 89:87 в полза на Оклахома звездата вкара важни две точки, а при 91:89 отново той с отскок назад от фауллинията вкара за 93:89 при оставащи 20 секунди до края.

Златният медалист от Лондон 2012 беше и най-резултатен за своя тим, завършвайки с 24 точки. Серж Ибака направи страхотен двубой в "Юнайтед Сентър", като вкара 21 точки, а към тях добави 9 борби и 4 чадъра. Уестбруук и Мартин завършиха с 16 и 15, а плеймейкърът добави и 12 асистенции.

Луал Денг завърши с 27 точки, а Рип Хамилтън добави 20, които обаче се оказаха недостатъчни за победата.

В другата среща от тази нощ Лос Анджелис Клипърс затвърди добрата си форма, след като победи със 103:90 приятната изненада до момента Портланд Трейлблейзърс.

През втората четвърт "ножиците" направиха страхотна серия от 14:0, а разликата дори достигна до 24 точки. След полувремето тя стигна и 25, но Портланд се опита да се завърне в срещата, водени от Лилард и Батуум и стопиха разликата до само 4 точки при оставащи 7 минути до края.

Решителна се оказа ролята на Джамал Кроуфорд, който отбеляза няколко хубави коша, а Блейк Грифин и Крис Пол подпечатаха победата.

Бившият играт на Трейлблейзърз Кроуфорд беше най-резултатен за Клипърс с 25 точки, а ДеАндре Джордан още веднъж показа, че е работил сериозно над уменията си в нападение, отбелязвайки 21. С толкова завърши и Крис Пол.

За домакините в срещата Батуум завърши с 23, докато Лилар и Олдриж се отчетоха с 16 и 14. Резервната скамейка на Портланд обаче разочарова и в крайна сметка срещата беше загубена.