Задава се нов кошмар за Валенсия срещу Реал в сряда

снимка: Guliver/Getty Images

Водещият реализатор (11 гола в Ла Лига) на Валенсия Роберто Солдадо няма да вземе участие в мача реванш срещу Реал Мадрид в сряда.

Валенсия беше унищожена за около четвърт час от Реал Мадрид снощи, когато „белия балет" разпиля „прилепите" с 5:0 в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион.

За съжаление на домакините, те може да изпитат подобни тежки мигове още тази сряда, когато приемат „кралския клуб" на „Естадио Местая" в реванш от четвъртфиналите за Купата на краля.

Реал има преднина от 2 чисти гола след първия мач на „Сантяго Бернабеу", а снощи намекна на съперника си какво може да му се случи в ответния сблъсък.

Най-лошата новина за феновете на Валенсия пък е отсъствието на испанския национал Роберто Солдадо. Той беше сменен принудително в двубоя с Реал за първенство, а днешните медицински тестове са показали, че проблемите му в левия крак го изваждат автоматично от сблъсъка за Купата.

Също така лекарите на тима смятат, че ще бъде най-добре Солдадо да пропусне и следващия мач в Ла Лига - срещу Депортиво Ла Коруня на „Риасор".

Наставникът Хорхе Валверде няма да може да разчита и на опитния халф Албелда, който също е контузен и поради тази причина вече пропусна 2 мача от програмата на Примера дивисион и Купата на краля.

Реал Мадрид обаче нямат подобни проблеми, а Кристиано Роналдо ще търси нов гол в противниковата врата, след като в първия мач срещу Валенсия той не можа да се разпише, което му се случи едва за втори път през януари.

Роналдо вече има 30 гола в 30 мача от всички турнири до момента през сезона и ще направи всичко възможно, за да повиши коефициента си на над 1 гол средно на изиграна среща.