Турнирът за Купата на Африка винаги е бил източник на интересни моменти от света на футбола с екстравагантните фенове по трибуните, уникалните изпълнения на терена и най-вече с начина, по който местните звезди изразяват своята радост.

И тазгодишното издание на надпреварата очевидно няма да разочарова феновете си от тази гледна точка, като още с началото на шампионата се роди и първото забележително видео.

Става въпрос за стража на Демократична република Конго Мутеба Кидиаба, който отпразнува по уникален начин изравнителното попадение на своя тим срещу супер фаворита в група Б - тимът на Гана.

Вратарят, който впечатлява със своя външен вид и екстравагантна фризура не само не скри радостта си от факта, че Конго върна два гола пасив на „черните звезди", но изявата му със сигурност ще остане знакова за турнира.

Гана водеше с 2:0 до 53-та минута на срещата след попадения на подвизаващите се в Серия А Емануел Агиеманг-Баду и Квадво Асамоа, но Конго успя да изравни чрез Трезор Мпуту и Диомерси Мбокани.

Последният донесе равенството от дузпа в 69-та минута, а реакцията на Мутеба Кидиаба след това попадение можете да видите тук:

Ако тази статия ви се струва интересна, харесайте Sporta.bg във Facebook, за да следите всичко най-актуално в света на спорта и живота на спортистите